Amazon Kendi Bulut Oyun Hizmetini Tanıttı

0

Bulut hizmetleri yağmurdan sonra mantar gibi büyümeye devam ediyor ve Amazon, Google, Microsoft ve NVIDIA’ya ayak uydurmaya karar verdi. Şirket, rakiplerinden neredeyse farklı olmayan kendi platformu Luna’yı tanıttı. Başlangıçta, Control, Metro: Exodus ve diğerleri gibi gerçek hitleri içeren 100’den fazla oyuna erişim sözü veriyorlar.

 

Amazon, aynı anda iki abonelik planını duyurdu – Luna + ve özel bir Ubisoft kanalı. İlki aylık 5,99 dolara mal olacak ve aynı anda iki cihazda zaman sınırı olmaksızın paylaşılan bir oyun kitaplığına erişim sağlayacak. Fransız yayıncının seçeneği yalnızca iç mekan stüdyo başlıkları için görünüyor – fiyatı bilinmiyor.

Amazon’a göre ücretli abonelikler, 60 fps’de 4K’ya kadar çözünürlüklerde oynamanıza izin verecek. Şirket ayrıca 49,99 $ ‘lık düşük gecikmeli oyun kumandasını ve Twitch yayın platformuyla entegrasyonu duyurdu. Bu hizmet sayesinde oyunlar başlatmak ve Luna’nın yardımıyla canlı yayınları izlemek mümkün olacak.

Luna, bir uygulama aracılığıyla Windows, macOS, Fire TV’nin yanı sıra iPhone ve iPad’lerde de çalışacak – yakında bir Android sürümü çıkacak. Platformun lansman tarihi hala bilinmiyor, ancak ABD vatandaşları şimdiden erken erişim için kaydolabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku