Android 11 Hangi Adı Kullanacak?

Yazar: Buse Yıldız
102 Görüntülenme

Google, Android Q için tatlı bir isim bulmakla o kadar şaşırmış olabilir ki, bu uygulamayı tamamen bırakmaya ve platformun daha olgun bir görüntüsünü yansıtmak için bir girişim olarak döndürmeye karar verdi. Bunun doğru olup olmadığı, elbette, bir varsayım ya da kurgu meselesidir, ancak gerçek şu ki, Android 10 hiçbir zaman tatlı bir kod adı bile almadı. Bu teori, Android 11’in, DAHİLİ olarak Android R’nin aksine bir tane aldığını ve Google’ın Android için mühendislik Başkan Yardımcısı Dave Burke’un nihayet ne olduğu konusundaki sessizliğini kırdığı vahiyiyle güçlendirilebilir.

Kırmızı Kadife Kek. Bu, Google’ın tatlı dişine yapışması durumunda Android 11’in takma adı olurdu. Burke, All About Android şovunun son bölümünde, Google kullanıcılarının bu şekerlemeyi ya da en azından baş harflerini “RVC”olarak adlandırmaya başladıklarını açıkladı. Şimdi kedi çantadan çıktı, bazı insanlar da aynı şeyi yapabilir, insanların sevdikleri (ya da nefret ettikleri) şeylere isim verme eğilimi göz önüne alındığında.

Tabii ki, gösteri sadece tatlılar hakkında konuşmak için 30 dakika harcamadı. Ev sahipleri ve Burke, Android 11’in “Kırmızı kadife Kek” özelliklerini tartışmaya devam etti. Burke, en son beta sürümüne dahil edilmemiş daha fazla özellik olduğunu ve bazılarının sadece birkaç hafta içinde gelebileceğini bile öne sürdü. Neyse ki, Google, bu süreci kendileri için daha kolay hale getirmek için Android’i çok yükseltilebilir hale getiriyor.

Bununla birlikte, bilinen özelliklere gelince, Android 11, Android 10’dan daha büyük bir sürüm haline geliyor ve muhtemelen bu kadar tatlı bir isme sahip olmayı hak ediyor. UI tarafında, akıllı ev ürünleri için kontroller içeren yenilenmiş bir güç menüsü görüyoruz. Bununla birlikte, kaputun altında daha ilginç değişiklikler var, ancak bazı yeni gizlilik ve Güvenlik Sistemleri devreye giriyor, hepsi popüler değil, çünkü kapsamlı depolama bir kez daha kanıtlanabilir.

Android 11, bir dereceye kadar, Oem’leri Google’ın platform için isteklerine uygun hale getirecek. En azından teoride, Android güncellemelerini daha kolay ve daha hızlı hale getirmesi gereken yeni çerçeveler ve yapılandırmalar uygulanmaktadır. Android 11’in, telefonlar için minimum gereksinimleri 2GB RAM’DEN daha fazla artıracağı ve Android Go’yu bunun altında bir şey için zorlayacağı bildiriliyor.

Related Posts

Yorum Bırak