Apple, iOS 14’ün son sürümünü yayınladı: Değişiklikler neler?

0

Apple , iOS 14’ün son sürümünü yayınladı . Önceki iOS 13 ile karşılaştırıldığında , yeni işletim sistemi birçok önemli değişikliğe uğradı. Yeni iOS 14 , iPhone 6s ve ondan sonra piyasaya sürülen diğer tüm iPhone kullanıcıları tarafından indirilebilir.

Ana ekrandaki widget’lar:

    iOS 14, akıllı telefonun ana ekranına widget yerleştirmenin mümkün olduğu Apple işletim sistemleri tarihindeki ilk temsilci. Akıllı Yığın  işlevi sayesinde, widget’lar ayrı gruplar halinde gruplanabilir. iOS 14, yapay zeka algoritması aracılığıyla kullanıcının zamanına, konumuna ve diğer etkinliklerine göre gerekli widget’ları sağlayacaktır.

Uygulama kitaplığı:

    Akıllı telefonun ana ekranındaki çok sayıda uygulamanın neden olduğu kafa karışıklığını ortadan kaldırmak için iOS 14, bu uygulamaları otomatik olarak kategorilere ayırır ve ayrı bir kitaplıkta arama yapmaları için basit arama araçları sağlar.

Resim içinde resim modu:

    Bu yeni özellik sayesinde kullanıcı, herhangi bir uygulamadan video içeriğini aktif pencereye yerleştirebilir ve videoyu istediği zaman ekranda herhangi bir yere taşıyabilir. Bu özellik aynı zamanda FaceTime aramalarını da içerir . Bu nedenle, FaceTime aracılığıyla biriyle konuşurken, kullanıcı aynı anda başka bir uygulamayı kullanabilir.

Siri’nin kompakt arayüzleri:

    Yeni işletim sistemine gelen aramalar ekranın üst kısmında görüntülenir. Bu, kullanıcının herhangi bir uygulamayı kullanırken gelen bir aramayı kolayca kabul etmesini veya iptal etmesini sağlar. iOS 14 , Siri sesli asistanının arayüzünü de değiştirdi. Yani Siri ile iletişim kutusu ekranın tamamını değil yarısını kaplıyor.

Uygulama Klipleri işlevi:

    Bu özellik , uygulamanın yalnızca bir kısmını App Store’dan indirmenize izin verecektir. Bu şekilde indirilen uygulamayı hızlı bir şekilde başlatmak mümkündür. Bunu yapmak için, kullanıcının Apple tarafından oluşturulan Uygulama Klipleri şifresini taraması gerekecektir.

Mesajlar uygulamasındaki yeni özellikler:

    iOS 14, listenin en üstündeki konuları ve çatlakları düzeltme yeteneğine sahiptir. Bu, kullanıcının bu mesajlara hızlı bir şekilde erişmesini sağlar. Ayrıca , iMessage uygulamasına grup sohbetleri, kişi etiketleme ve yeni Memoji ayarları eklendi.

Entegre çevirmen:

    İşletim sisteminin standart uygulamaları listesine yeni bir Çeviri uygulaması eklendi. Bu uygulama ile çeşitli fonksiyonları kullanarak 11 dilde iletişim kurabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku