Blog Sitesinden Nasıl Para Kazanılır ?

Yazar: Buse Yıldız
164 Görüntülenme

Günümüzde en çok internet üzerinde arama yaptırılan konulardan bir tanesi de blog sitesinden nasıl para kazanılır oldu. Blog yazarı olmak son zamanlarda en popüler mesleklerden ve hobilerden bir tanesi haline geldi. Meslek kelimesi sizlere biraz abartılı gelmiş olabilir, fakat iyi bir internet araştırmacısı bu konu hakkında ne kadar da doğru bir kelime seçtiğimizi anlayacaktır.

Blog Sitesinden Nasıl Para Kazanılır?

İnternet kullanıcıları olarak farklı konularda ve farklı alanlarda o kadar araştırmacı insanlar olduk ki. Artık her duyduğumuzu her gördüğümüzü ve araştırmamız gereken konuyu Google a sormadan edemiyoruz. Hali ile sorularımıza yanıt almamız için zengin içeriğe sahip blog sitelerine ve portallara ihtiyaç duyuyoruz.

Elbette ki tüm bu bilgileri bizlere ulaştıran portalların da bir içerik üreticisi var. En önemli konuda burada başlıyor. Bir içeriği üretmek için öncelikle o yazı, konu ve içerik hakkında ender ve değerli bilgilere sahip olmanız gerekiyor. Hal böyle olunca blog sitelerinin önemi de günden güne artıyor. Peki blog sitesinden nasıl para kazanılır.

blog-sitesinden-para-kazanma

Blog Sitesinden Nasıl Para Kazanılır

Blog Sitelerinin Popülerliği Nasıl Başladı ?

Blog sitelerinin popülerliği seyahat bloglarının yaygınlaşması ile başladı desek yanlış bir cümle kurmuş olmayız diye düşünüyoruz. Farklı ülke, farklı kültür, farklı şehir ve farklı örf adetleri gezerek tecrübe eden birçok gezgin bu eşsiz deneyimlerini aktarmak için internet üzerinden yayın içerikleri oluşturma çabası içerisine girdiler.

2000’li yılların başında yeni yeni moda haline gelmeye başlayan blog yazarlığı günümüzde çığır atlamış durumda seyahat blokları ile ünlenen ve tanınan bloggerlar artık el işi örneklerinden yemek tariflerine kadar kendi hobi ve ilgi alanları ile ilgili eşsiz bilgilerini okurları ile paylaşmaya başladılar. Zengin içeriğe sahip bu bloglar daha sonra google reklamları ve sponsorlu reklamlar ile gelir elde etmeye başladılar.

Yazdıkları yazılar ne kadar geniş kitlelere ulaşır ve dikkat çekerse bloglarındaki reklamların tıklama oranlarının da aynı ölçüde arttığına şahit oldular. Hal böyle olunca blog yazarlığı son derece popüler bir hale geldi ve lise öğrencilerinden dünya gezginlerine kadar herkes belirlediği alanlarda bir blog oluşturmaya ve tecrübelerini paylaşmaya başladı.

“Makale Yazarak Nasıl Para Kazanılır?” Konulu makalemizi okumak için tıklayın!

Sosyal Medya ve Blog Arasında Nasıl Bir Bağlantı Var ?

İnternet kullanıcıları olarak aslında hepimiz bir içerik üreticisiyiz diyebiliriz. Yeri geliyor Facebook ve benzeri sosyal medya platforumları üzerinden fikirlerimizi görüşlerimizi hatta sitem ve önerilerimizi paylaşıyoruz. Fakat bunu genellikle sosyal medya platformlarında bulunan arkadaşlarımızla paylaşıyoruz eğer arkadaşlarımız da bizim içeriğimizi paylaşırsa daha geniş kitlelere ulaşabiliyoruz. Bu bloggerlar için aynı şekilde yürümüyor.

Bir kere sosyal medya ve blog sitelerini birbirinden ayırmak gerekiyor. Bir tanesi sadece sosyal medya arkadaşlarımıza diğeride üretmiş olduğumuz içeriğin diline bağlı olarak tüm dünya insanlarına hitap edebiliyor. Sizin Çek Cumhuriyeti’ne yapmış olduğunuz bir seyehat hakkındaki izlenimlerinizi facebook hesabından paylaşmanız 1.000 kişi arasında yankı uyandırırken. Google’a Çek Cumhuriyeti seyahat deneyimleri veya Çek Cumhuriyeti seyahat notları yazan her hangi bir kimse blog üzerinden deneyimlerinize ulaşabiliyor ve sizlerle bağlantıya geçebiliyor veya seyahat öncesi ender bilgilere ulaşabiliyor.

blog-sitesinden-para-nasil-kazanilir

Blog Sitesinden Nasıl Para Kazanılır

Blog Yazarak Ne Kadar Para Kazanabilirim ?

Her blogger para kazanacak diye bir durum elbette ki yok. Blog sitesinden para kazanma için öncelikle içerik ürettiğiniz alana, konuya ve içeriğinizle ilgili internetteki diğer rakiplerinize bakmanız gerekmektedir. Özgün içerikler ve daha önce kimse tarafından ele alınmamış konular, kullanıcıların Google a girerek sıkça arayacağı konular hakkındaki bilgi verici yazılarınız sizleri rakip bloggerlar arasında bir adım öne alacaktır.

Önce blog sitenize özgün içerikler girmeli, ziyaretçi çekmeli daha sonra Google adsense vb. reklam araçlarını kullanarak müşterilerinize yazılarınızı okurken reklam tanıtımlarını sunmalısınız. Şu husus unutulmamalıdır ki blog sitesinden para kazanmak, ziyaretçi sayınıza orantılı olarak değişiklik gösterecektir.

Sizlere Blog Sitesinden Nasıl Para Kazanılır konusundan bahsettik. Bir sonraki yazımızda sizlere farklı bir para kazanma yönteminden bahsedeceğiz.

Related Posts

Yorum Bırak