Elon Musk, Tesla’nın Seviye 5 otopilot sisteminin ne zaman başlatılacağını duyurdu

0

 Birkaç gün önce 2020 Tesla Pil Günü düzenlenen etkinlikte Elon Musk şirketinin planlarından bahsetti. Öncelikle 2023 yılında Tesla’nın 25.000 dolar değerinde elektrikli otomobil üretimine başlayacağına söz verdi. Ancak yakın gelecekte Tesla elektrikli arabalarının şirket tarafından ayrı ayrı üretilen yeni tip piller kullanacağını söyledi. Bu piller, mevcut pillerden 6 kat daha güçlü olmalı ve elektrikli arabaların daha fazla seyahat etmesine izin vermelidir.

    Elon Musk ayrıca Tesla’nın otopilot sisteminin geliştirilmesinden ve Seviye 5 otopilot sisteminin ne zaman başlatılacağından bahsetti. Şu anda çoğu elektrikli araç Seviye 2 veya Seviye 3 otopilot sistemlerini kullanıyor. Seviye 4 yükseltilmiş arabalar sadece bazı yollarda hareket edebilir. Elon Musk defalarca Seviye 5 otopilot sisteminden bahsetti. Ancak şu anda, böyle bir otopilot sisteminin ne zaman başlatılacağını duyurdu.

   “Umarım tam otopilot sisteminin beta sürümünü yaklaşık bir ay içinde başlatırız. O zaman insanlar değişimin ölçeğini gerçekten anlayacaklar. Bunun harika olduğunu göreceksiniz, “dedi Musk. Musk ayrıca mühendislerin otopilot sisteminin tüm yazılımlarının kodunu yeniden yazmak zorunda olduklarını da belirtti. Yeni algoritma, Tesla elektrikli arabalarındaki mevcut algoritmadan tamamen farklı. Ona göre yeni sistem 2D görüntüler yerine 8 kameradan gelen görüntüleri 3D olarak görebiliyor . Bu da sinir ağının karmaşıklığını artıracak ve otopilot sisteminin yeteneklerini artıracaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku