En iyi Android WiFi analizör uygulamaları nelerdir?

0

Yüksek hızlı internet ucuz değil. Elbette, ödediğinizden en iyi şekilde yararlanmak istersiniz. Ama neden Netflix ve Youtube hala bu kadar sık ​​arabelleğe alıyor? Cihazımın nesi var? Yoksa internet servis sağlayıcım beni biçiyor mu? Bir Android WiFi analizörü, ihtiyacınız olabilecek şeydir.

Adından da anlaşılacağı gibi, bir WiFi ağ analizörü WiFi’nizi çeşitli faktörlere göre analiz eder. Bazı uygulamalar, ağınızın hızını test etmek için sadece WiFi testi için olabilir. Bazıları, WiFi ağınızın çalışmamasına neden olan sorunları gidermenize yardımcı olabilir. Bazıları ihtiyacınız olan WiFi sinyal gücü için mükemmel bir yer bulmanıza yardımcı olabilir. Hatta bazıları, herhangi birinin ağınızı kötüye kullanmasını engellemenize bile yardımcı olabilir. İhtiyacınız ne olursa olsun, bu Android WiFi araçları WiFi sinyalinizi optimize etmenize izin verir.

Android için en iyi WiFi analizör uygulamaları, WiFi ağınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmayı amaçlayan bir dizi kullanışlı özellik sunar. Sadece bir hız testi istiyorsanız, hepsi bir arada bir uygulamaya ihtiyacınız olmayacak. Bununla birlikte, bazılarının bir sorunu çözmek için gelişmiş sorun giderme yardımına ihtiyacı olabilir. Bunu göz önünde bulundurarak, ihtiyaçlarınıza uymayan uygulamalarda harcayabileceğiniz zamandan tasarruf etmenizi sağlayacak en iyi Android WiFi analiz uygulamalarının bir listesini tasarladık.

 

WiFi Analizörü

Abdelrahman M. Sid tarafından Wifi Analyzer, çevrenizdeki WiFi ağlarını bulmak için en iyi Android uygulamalarından biridir. Sadelik onu öne çıkaran şeydir. Diğer Android WiFi araçlarından farklı olarak sunabileceği pek çok özelliği olmayabilir, ancak çevrenizdeki kablosuz kanalları görüntüleme işini kesinlikle yapıyor ve kablosuz yönlendiriciniz için daha az kalabalık kanallar bulmanıza yardımcı oluyor. Hem 2,4 GHz hem de 5 GHz kanal bantlarını destekler ve grafikleri dışa aktarmanıza olanak tanır.

Uygulama reklamlar içerir ve ücretsiz olarak indirip yükleyebilirsiniz. Premium ücretli bir sürüm de mevcuttur ve size daha birçok özellik sunar. Uygulama boyutu cihaza göre değişir.

Profesyonel sürümü buradan edinin

WiFi Analyzer Premium

 

OpenSignal

Open Signal, 10 milyondan fazla indirme ile bu listedeki Android için en ünlü WiFi analizörüdür. WiFi ve hücresel 3G, 4G / LTE ve 5G izleme için tasarlanmıştır. Yerel kullanıcılardan gelen hız testleri ve sinyal gücü veritabanını kullanarak bölgedeki sinyal gücünü gösteren bir coğrafi harita içerir. Bir seyahat planlıyorsanız ve veri kapsamının dışında kalmayacağınızdan emin olmak istiyorsanız çok kullanışlıdır. Birçok kullanışlı özelliğe sahip bir hız testi aracıdır. 

 

 • Mobil video performansınızın kalitesini analiz edin; Arabelleğe alma, yükleme ve gerçek oynatma için ne kadar zaman harcadığınızı görün.
 • Kullanılabilirlik istatistiklerini ve 3G, 4G / LTE ve 5G bağlantınızın geçmiş günlüğünü ve ayrıca veri kullanım geçmişini gösterin; Ödediğiniz veri ağı kalitesini alıp almadığınızı kontrol etmek için en iyisi.
 • Bağlantı haritasında 3G, 4G (LTE) ve 5G testlerinin konumunu göster
 • En yakın hücre kulesini bulun
 • Size Uyarılar hiçbir veri veya çağrı bağlantısı varken

Uygulama reklamsızdır ve ücretsiz olarak indirilebilir . Uygulama boyutu 4,7M’dir.

 

WiFi Monitörü

Wi-Fi Monitor, WiFi ağlarını analiz etmek için bu uygulamalar listesinde güçlü bir rakiptir. Çekici kullanıcı arayüzünün yanı sıra, uygulama birkaç sekme ve birçok kullanışlı grafik sunar. Bunu bir tarayıcı olarak kullanabilir ve ağınıza bağlı cihazları keşfedebilirsiniz.

 • Bağlantı sekmesi, mevcut WiFi bağlantınız hakkında bilgi sağlar
 • Ağlar sekmesi, mevcut tüm WiFI ağlarını çeşitli parametrelere göre analiz etmenizi sağlar
 • Kanallar sekmesi kanal trafik dağılımını görüntüler
 • Güç sekmesi, mevcut WiFi ağlarının sinyal gücü seviyelerini karşılaştırır
 • Hız sekmesi, aşağı bağlantı ve yukarı bağlantı hızınızı gösterir
 • Tarama sekmesi, ağınıza bağlı cihazları aramanızı sağlar

Bu uygulamayı indirmek ücretsizdir ancak reklamlar içerir ve uygulama içi satın alımlar sunar. Uygulama boyutu 3M’dir.

 

Android için Netspot

NetSpot, Mac’ler ve PC’ler için WiFi kapsamını ve performansını değerlendirmeye, taramaya ve analiz etmeye yardımcı olan bir WiFi aracı olarak bilinir. Netspot’un bu Android sürümü, çevrenizdeki WiFi ağlarını herhangi bir Android cihazdan keşfetmenize, analiz etmenize, karşılaştırmanıza ve sorunlarını gidermenize olanak tanır. WiFi ağınızın ve bölgenizdeki tüm WiFi ağlarının gerçek zamanlı taranmasını vaat ediyor. İhtiyaçlarınıza uyacak şekilde özelleştirilebilir bir tabloda bölgenizdeki WiFi ağı hakkında bir ton ayrıntı sunar. Hem 2.4GHz hem de 5GHz kanal bantlarını destekler.

Bu uygulamayı indirmek ve yüklemek ücretsizdir . 8.4M ile uygulama boyutu açısından en büyüğüdür.

 

Ağ Analizcisi

Network Analyzer, WiFi ağ kurulumunuz ve bağlantınız ile ilgili sorunları gidermenize yardımcı olmak için harika bir iş çıkarır. Evde veya ofiste WiFi ağlarını değerlendirmenize ve hatalarını ayıklamanıza yardımcı olacak uzun bir araç listesi sunar. Temiz, net ve kullanımı kolay bir kullanıcı arayüzü, hızlı bir bakış için harika olmasını sağlar. 

 • WiFi Sinyali, ağ kanallarının grafiksel ve metinsel bir temsilinin yanı sıra, yalnızca ihtiyacınız olanı görmenizi sağlamak için özelleştirilebilen sinyal güçlerini sunar.
 • LAN Taraması, WLAN’ınızdaki WiFi cihazlarının bir listesini verir
 • Sunucunuzun yanıt süresini kontrol etmek için ping testi
 • Açık, güvenlik duvarlı ve kapalı bağlantı noktalarını algılamak için bağlantı noktası tarayıcı.

Bu uygulama reklamlar içerir, ancak indirmek ve yüklemek ücretsizdir . Uygulama boyutu 6,1M’dir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku