Evinizde Daha İyi Bir Wi-Fi’ye Mi İhtiyacınız Var? Bir Router Yardımcı Olabilir!

Yazar: Buse Yıldız
78 Görüntülenme

Evinizin her yerinde Wi-Fi hızını artırmak istiyorsanız, seçenekleriniz Hakkında Bilmeniz Gerekenler.

Yönlendiriciniz evinize istediğiniz kadar güçlü bir sinyal göndermiyorsa, Menzil Genişletici tam olarak ihtiyacınız olan şey olabilir. Bir tane kurun ve yönlendiricinizle kablosuz bir bağlantı kurun ve bağlanmanıza yardımcı olmak için sinyali yükseltmek için kendi antenlerini kullanacaktır.

Ucuz, plug-in genişleticiler, en hızlı Wi-Fi 6 hızlarını destekleyen fantezi triband genişleticiler ve kendi menzil genişleticileriyle birlikte gelen özel örgü yönlendiriciler arasında, alışveriş yaparken kesinlikle birçok seçeneğiniz var. Bu, ne satın alacağınız konusunda bunalmış veya belirsiz hissetmenizi sağlıyorsa, o zaman doğru gönderiye geldiniz. İşte işleri daraltmanıza yardımcı olacak seçeneklerinizin hızlı bir dökümü.

En uygun fiyatlı Wi-Fi menzil genişleticiler küçük plug-in cihazlardır. Gece ışıklarına veya oda spreylerine biraz benziyorlar, ancak evinize ışık veya lavanta yaymak yerine daha hızlı bir Wi-Fi bağlantısı yayıyorlar.

Alışveriş yaparken her türlü üreticiden genişleticiler bulacaksınız, ancak en iyi bahsiniz, NETGEAR, Linksys, TP-Link, D-Link ve Ubiquiti gibi kablosuz ağlardaki büyük, köklü isimlere sadık kalmaktır. Yönlendiricinizi yapan aynı şirketten bir genişletici bulabilirseniz, harika, ancak çoğu her türlü üreticiden yönlendiricilerle çalışmak üzere tasarlanmıştır.

En basit plug-in modelleri size 50 $ ‘ dan fazla mal olmayacak ve çoğu saniyede birkaç yüz megabit hıza ulaşmayı vaat edecek. Bu çoğu için yeterince iyi. 50mbps’nin üzerinde sabit hızları koruyabiliyorsanız, web’de gezinebilir, e-postayı kontrol edebilir, Twitter feed’inizi yenileyebilir ve HD video akışı yapabilirsiniz.

Tüm menzil genişleticiler gibi, en iyi bahsiniz onları yönlendiriciniz ile hızları en çok artırmak istediğiniz ölü bölge arasında bir yere yerleştirmektir. İkisi arasında net bir görüş çizginiz yoksa, muhtemelen yönlendiriciden 30 metreden daha uzağa ve ideal olarak ikisi arasında ve genişletici ile ölü bölge arasında mümkün olduğunca az duvar koymak istemezsiniz.

Aynı şey, bir raf masasında açıkta oturmak için tasarlanmış bağımsız menzil genişleticiler için de geçerlidir. Bunlar genellikle eklenti kardeşlerinden biraz daha güçlüdür, bazıları 1Gbps (1,000 Mbps) veya daha yüksek hızlar sunmayı vaat etmektedir. Fiyatlar değişir, ancak böyle bir genişletici için 50 ila 200 dolar arasında bir yerde ödeme yapmayı beklemelisiniz. Bu daha yüksek fiyat aralığında daha süslü eklenti modelleri de bulacaksınız, ancak bu kadar çok harcama yapıyorsanız, antenler, bağlantı noktaları ve diğer donanımlar için daha fazla alana sahip olma eğiliminde oldukları için bağımsız bir model elde edebilirsiniz.

Çoğu için, daha ucuz bir eklenti genişleticinin iyi olacağını düşünüyorum, ancak çok fazla görüntülü görüşme yapacaksanız, çevrimiçi oyun oynamak istiyorsanız veya aynı anda video akışı yapmak isteyebilecek birden fazla aile üyeniz varsa, daha güçlü, bağımsız bir model düşünün. Bağımsız bir genişleticinin ekstra gücü, bu gibi durumlarda uzun bir yol kat edebilir.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli şey, menzil genişleticinizin çıkarabileceği bantların sayısıdır. Çift bantlı bir genişletici, normal 2.4 ve 5GHz ağlarına sahip olurken, üç bantlı bir genişletici, daha yüksek bir maliyetle ikinci bir 5GHz bandına eklenecektir.

Zaten yalnız extender ilk iki grubun ücretsiz açık normal ağ trafiği için devam edeceğiz … aralığı 5 GHz bantları bir ithaf olabilir tri-band router kullanıyorsanız tri-band, yararlı bir yükseltme. Ancak, böyle bir yönlendirici kullanmıyorsanız ve bunlardan birine geçmeyi planlamıyorsanız, üç bantlı Menzil Genişletici muhtemelen aşırıdır.

Related Posts

Yorum Bırak