Gmail Hesabınızı Oluşturduğunuz Tam Tarihi Nasıl Bulunur?

0

Google hesabı kurtarma için, söz konusu hesabın tam oluşturulma tarihini bilmeniz gerekebilir. İşte bunu nasıl bulacağınız!

Gmail Hesabınızı Oluşturduğunuz Tam Tarihi Nasıl Bulunur?

Gmail hesabınızın kaç yaşında olduğunu bilmek ister misiniz? Gmail’in hesap kurtarma sürecinden geçmek zorunda kalırsanız, Gmail hesabınızı oluşturduğunuz tarihi bilmek gerçekten kullanışlı olabilir.

Gmail hesabınızın oluşturulduğu tam tarihi nasıl bulacağınız aşağıda açıklanmıştır.

1. Hoş Geldiniz E-Postasını Bulun

Gmail hesabınızı ilk oluşturduğunuzda, eski dost Google size bir hoş geldiniz e-postası gönderir. Bu e-postanın tam içeriği, hizmetin 2004’te beta olarak başlamasından bu yana değişti.

Bulmak için Tüm Postalar klasörüne gidin. Sağ üstteki, vurgulu sayfalandırma bilgileri ve tıklatın Eski . Bu, ilk aldığınız e-postayı en üste koyacaktır. Ancak, Gmail dışı e-postaları 2004’ten önce gelen kutunuza aktardıysanız, karşılama e-postası en üstte olmayacaktır. Tüm e-postalarınızı saklamadıysanız da orada olmayacak.

E-postayı bulmanın alternatif bir yöntemi, “hoş geldiniz”, “Gmail ekibi”, “gmail-noreply@google.com” veya “googlecommunityteam-noreply@google.com” araması yapmaktır.

Tarihin bir parçası olarak, işte ilk karşılama e-postasının açıldığı şey:

Öncelikle hoş geldiniz. Gmail’i test etmemize yardımcı olmayı kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz. Şimdiye kadar, muhtemelen Gmail’in geleneksel web posta hizmetlerinden farklı olduğu temel yolları biliyorsunuzdur. Dosyalama yerine arama. Ücretsiz bir gigabayt depolama alanı. Bağlam içinde konuşma olarak görüntülenen mesajlar.

2. POP Ayarlarınızı Kontrol Edin

gmail pop ayarları

Bu beklenmedik bir durumdur, ancak POP ayarlarınız, Gmail hesabınızı oluşturduğunuz tarihi gösterebilir.

Buna erişmek için, sağ üstteki dişli çark simgesini tıklayın, Tüm ayarları gör’ü seçin , ardından Yönlendirme ve POP / IMAP’i tıklayın .

İçinde POP indirme bölümünde, bakmak Durum hattı. Şanslıysanız şunları göreceksiniz:

1. Durum: POP, [DATE] tarihinden beri gelen tüm postalar için etkinleştirildi

Ancak, POP ayarlarınızı daha önce değiştirdiyseniz veya ayarı önceden yapılandırmış olabilecek bir kurumsal hesap kullanıyorsanız, tarih gösterilmez.

3. Google Paket Servisi’ni Deneyin

Google Paket Servisi, Google verilerinizi çeşitli biçimlere aktarmak için kullanabileceğiniz bir hizmettir. Google+ bir şeyken, Gmail hesabınızın ne zaman oluşturulduğunu keşfetmek için bu verileri dışa aktarabilirdiniz. Ancak bu artık mümkün değil.

Bununla birlikte, kesin bir hesap oluşturma tarihine ihtiyacınız yoksa ve kaba bir fikirden memnunsanız, Google Paket Servisi yine de yararlı olabilir – ancak biraz manuel arama gerektirecektir.

Chrome, Drive ve YouTube gibi hizmetlerden tüm Google verilerinizi dışa aktarabilir ve ardından en erken etkinlik zaman damgasını bulabilirsiniz. Yine, bu size kesin tarih vermeyebilir, ancak bir basketbol sahası verebilir.

Gmail Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin

Umarım, Gmail hesabınızın kaç yaşında olduğunu öğrenmişsinizdir. Aksi takdirde, Google’ın sonunda bu bilgileri hesaplarımızda sunacağını umalım.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku