Google Chrome Güncellemesi, Kaybolmaktan Nefret Edeceğiniz Bir Özelliği Kaldırıyor!

Yazar: Buse Yıldız
78 Görüntülenme

GOOGLE, dünya çapındaki her web sitesine karanlık mod getiren inanılmaz derecede kullanışlı bir özelliği rafa kaldırdı-gözlerinizi ve daha da önemlisi belki de pil ömrünüzü kurtardı. İşte o zaman bu özellik bilgisayarınızdan kaybolacak.

Genellikle, Google Chrome’daki güncellemeler, web tarayıcı deneyiminizi geliştirmek için bir dizi yeni özellik getirir. Ancak Google, oldukça sevdiğimiz bir özelliği kaldıran en son yazılım ayarıyla komut dosyasını tersine çevirdi. Evet, Google Chrome’un en son sürümü, görselleri modaya uygun, kasvetli yeni görünüme güncellememiş olsalar bile, web sitelerini karanlık modu desteklemeye zorlama yeteneğini ortadan kaldırıyor.

Bilmeyenler için, karanlık mod, bir kullanıcı arayüzünün genellikle parlak beyaz öğelerini daha koyu tonlar için değiştirir. Bu, cihazlarınızı gece geç saatlerde gözlerinizde biraz daha kolay hale getirmek için tasarlanmıştır. Bununla birlikte, OLED ekranlarla donatılmış dizüstü bilgisayarlarda, tabletlerde ve akıllı telefonlarda pil ömrünü arttırmanın parlak bir yan etkisi de vardır.

Bazıları bu görünümden hoşlanmasa da, karanlık modu deneyen çoğu insan geri dönmek için mücadele ediyor.

Bu amaçla, Google Chrome’un web sitelerini karanlık moda benzer bir görünüme geçmeye zorlama yeteneği-resmi olarak desteklemese bile-gece geç saatlerde göz kamaştırıcı beyaz bir web sitesi yüklerken beklenmedik bir şekilde kör olmadığınızdan emin olmak için harika bir yoldu.

Related Posts

Yorum Bırak