Google, Haritalar Uygulamasındaki Kayıtlı Yerleri Daha Kullanışlı Hale Getirecek!

Yazar: Buse Yıldız
44 Görüntülenme

Google, uygulamanın kayıtlı sekmesine odaklanarak Google Haritalar’a bazı küçük ama kullanışlı güncellemeler yayınlıyor. Daha önce kullanmadıysanız, Parklar veya barlar olsun, favori yerleri yer imlerine koymanıza ve bunları “Sık Kullanılanlar”, “gitmek istiyorum”, “yıldızlı yerler” veya özel listelere göre sıralamanıza olanak tanır.

Güncelleme, çok fazla kaydettiğiniz yerleri sıralamayı kolaylaştırır. Artık yerleri ne kadar yakın zamanda kaydettiğinize ve ne kadar yakın olduğunuza göre sipariş edebilirsiniz (Google Haritalar’ın konumunuza erişimi varsa, yani muhtemelen öyle).

Eğer Konum Geçmişi, Google Maps teslim ettiyseniz, bu uygulama aynı zamanda daha kolay Kurtardı sekmesine nerelerdeydin dayanarak onlara önererek yerler eklemek için yapacaktır. Ziyaret ettiğiniz yerler artık uygulamanın Zaman Çizelgesi özelliğine kaydedilecektir.

Google’ın belirttiği gibi: “geçmiş tatillerinizden birinde ziyaret ettiğiniz duvar restoranındaki muhteşem deliği veya birkaç hafta önce ziyaret ettiğiniz sevimli butiği kolayca bulabilirsiniz. Tüm bu bilgiler artık zaman, şehir, bölge veya ülke tarafından organize edilmektedir.”

Bu güncellemeler (şu anda piyasaya sürülüyor, diyor Google) kesinlikle açığız. Kaydedilen sekme her zaman benim için gerçek yardımcı programdan çok daha fazla potansiyele sahip bir özellik gibi görünüyordu, bu yüzden biraz daha fazla dikkat çektiğini görmek güzel. Hem bir Seyahat günlüğü hem de memleketinizde ziyaret edilecek yerler için bir yapılacaklar listesi olarak işlev gören bir araca sahip olma fikri çok caziptir. Ancak kaydedilen sekmeyi kullanarak gerçek deneyim biraz sinir bozucu.

En büyük sıkıntı, çok fazla yeriniz varsa, etiketleri açıp kapatmanın hızlı bir yolu olmadan harita görünümünüzü hemen karıştırmasıdır (yalnızca tek tek listeleri gizleyebilirsiniz). Bu, sizi gerçekten yer tasarrufu yapmaktan ve özellikleri tasarlandığı gibi kullanmaktan hemen vazgeçirir. Bu değişiklikler bir başlangıçtır, ancak Google daha fazlasını yapabilir.

Related Posts

Yorum Bırak