Google, Mücadeleyi Outlook’a Getirdiğinden, Gmail Son Yıllarda En Büyük Yeni Tasarıma Gitti!

Yazar: Buse Yıldız
95 Görüntülenme

GOOGLE, genellikle Microsoft Outlook, Word ve video call Maestro Zoom ile ilişkilendirdiğiniz özellikleri tek bir uygulamaya getirerek verimliliğinizi artırmayı vaat eden Gmail hizmeti için heyecan verici bir yeniden tasarım ortaya çıkarmaya başladı. İşte iPhone, Android ve PC’nizde görmeyi bekleyebileceğiniz şeyler.

Google, Microsoft Word, Outlook ve Zoom video görüşmeleri de dahil olmak üzere en büyük rakiplerinden bazılarını almak için tasarlanan son derece popüler Gmail e-posta hizmeti için tamamen yeni bir tasarım tanıttı. Bunu yapmak için Google, Google Meet görüntülü görüşme ve canlı yayın hizmetini dahil etti, Google Dokümanlar ile daha derin bağlar ekledi, ilk kez çoklu görev ekledi ve odalarını (meslektaşlarının ve arkadaşlarının sohbet etmesini ve anlık mesajlar üzerinden işbirliği yapmasını sağlayan gevşek bir rakip) Gmail’e de getirdi. Bir çok şey var. Dürüst olmak gerekirse, sadece bu konuda yazmaktan yorulduk…

İş gününün çoğunu Google web ürünleri arasında geçiş yaparak geçirirseniz, bu tamamen yeni yeniden tasarım çok hoş bir değişiklik olacağını vaat ediyor.

 

Google, Gmail gelen kutunuzun sol tarafındaki Hangout’ları düşürdü ve milyonlarca insan şu anda çalışmak, çalışmak ve sosyalleşmek için evde kaldıkça görüntülü arama çözümlerine olan talebin keskin yükselişini karşılamak için Google Meet ile değiştirdi. Ayrıca, video veya sesli arama yoluyla aramak yerine kısa mesaj göndermeyi tercih ederseniz, iş arkadaşlarınızla veya arkadaşlarınızla anlık mesaj göndermenizi sağlayan bir Google sohbet seçeneği de vardır.

Ancak en yararlı değişiklik, tam bir Google Dokümanlar dosyasını devam eden bir Google Meet çağrısı ile yan yana görüntüleme yeteneğidir-hepsi çevrimiçi Gmail arayüzünüzde. Bu, yeni oda modu sayesinde mümkündür. Her şey yan yana gösterildiğinde, bir video görüşmesi sırasında pencereler arasında geçiş yapmadan, dinlemek gibi davranarak not alabilir, bir gündem okuyabilir veya ilk romanınız için fikirler yazabilirsiniz. Odalar, farklı görevlerde meslektaşlarınız ve arkadaşlarınızla işbirliği yapmak için grup sohbetleri oluşturma yeteneğini de bulacağınız yerdir.

Related Posts

Yorum Bırak