İPhone’daki En İyi 9 Ücretsiz Fotoğraf Düzenleme Uygulaması

0

İPhone’unuz güzel fotoğraflar çekiyor, ancak doğru uygulamalar onları daha da iyi hale getirebilir. Çoğu fotoğrafçı, post prodüksiyonu iş akışlarının bir parçası olarak kabul eder, ancak akıllı telefon görüntülerimiz çoğu zaman bu önemli adımı kaçırır.

İPhone için sağlam fotoğraf editörü sıkıntısı yok ve birçok seçenek ücretsiz. İşte iPhone için en iyi ücretsiz fotoğraf düzenleme uygulamalarından bazıları.

1. Fotoğraflar

İPhone’unuz zaten Fotoğraflar uygulamasına yerleştirilmiş etkileyici bir görüntü düzenleyiciyle birlikte gelir. Düzenleyiciye erişmek için uygulamayı başlatın, bir fotoğraf bulun ve ekranın sağ üst köşesindeki Düzenle’ye dokunun .

Burada resminizi kırpıp döndürebilir, filtreler uygulayabilir ve çok çeşitli parametreleri ayarlayabilirsiniz. Vurguları ve gölgeleri kurtarın, pozlamayı ve kontrastı ayarlayın veya siyah beyaza dönüştürün.

Bununla birlikte, fotoğrafların sınırlamaları vardır. RAW dosyalarını işleyebilse de, yalnızca diğer uygulamalara kayıplı JPEG’ler sunar. Bu, önce onu kopyalamadan Fotoğraflar’da düzenleme yapamayacağınız ve bir RAW’ı diğer uygulamalara aktaramayacağınız anlamına gelir.

2. Google Snapseed

Google’ın Snapseed’i hem iOS hem de Android’de bir fotoğraf düzenleme merkezidir. Uygulama, RAW düzenlemeyi destekliyor ve bu da onu bu platformlarda en iyi ücretsiz resim düzenleyiciye aday yapıyor.

Snapseed’in Looks olarak adlandırdığı birkaç filtreye ek olarak, aralarından seçim yapabileceğiniz baş döndürücü bir dizi düzenleme aracı vardır. Bunlar temelden perspektif kaymalara, seçmeli renklendirmeye, anlık HDR’ye ve kapsamlı monokrom filtreler ve seçeneklere kadar uzanır.

Uygulama da iyi kontrol ediyor. Bir parametrenin gücünü ayarlamak için sola ve sağa sürükleyin veya parametreyi değiştirmek için yukarı ve aşağı sürükleyin.

İndir: Google Snapseed (Ücretsiz)

3. Işık Sonrası

Çok sayıda farklı araç içeren hepsi bir arada bir fotoğraf düzenleme uygulaması arıyorsanız, Afterlight ile yanlış gitmek zordur.

Eğriler, gren, kaplamalar / degradeler ve daha fazlası gibi gelişmiş araçlarla düzenlemeye başlayabilirsiniz. Ardından filtreler, dokular ve kaplamalar, çerçeveler ve kenarlıklar ve yazı tipleriyle benzersiz dokunuşlar ekleyebilirsiniz. Uygulama ayrıca RAW görüntüleri de destekler.

Bir abonelikle, basit ekran hareketleriyle bir fotoğrafı düzenlemek için 130 benzersiz filtre, 20 tozlu film kaplaması ve dokunmatik araç ayarlarından oluşan tüm kitaplıktan yararlanabilirsiniz.

İndir: Afterlight (Ücretsiz, abonelik mevcuttur)

4. Karanlık Oda

Darkroom’u kullanırken düzenlemeniz gereken resmi bulma konusunda endişelenmenize gerek yok. Fotoğraf kitaplığınızın tamamı hemen erişime hazırdır 

Uygulama, Canlı Fotoğraflar, Portre modu görüntüleri ve RAW fotoğraflar dahil her tür görüntüyü düzenlemek için harika araçlar sunar. Sıfırdan özel bir filtre bile oluşturabilir veya yerleşik seçeneklerden birini kullanabilirsiniz.

Bir toplu işleme özelliğini kullanarak, düzenlemeleri ve filtreleri aynı anda birkaç fotoğrafa kolayca uygulayabilirsiniz.

Bir renk aracına, eğriler aracına, ek filtrelere, görüntüleri filigranla koruma becerisine ve özel bir simgeye erişim için bir abonelik satın almanız gerekir.

İndir: Darkroom (Ücretsiz, abonelik mevcuttur)

5. Photofox’u Aydınlatın

Enlight Photofox, resimlerinizi düzenlemek için bir yol sağlamaktan daha fazlasını yapmak ister. QuickArt veya Readymades bölümlerinden seçimleri kullanarak herhangi bir fotoğrafı birkaç dokunuşla bir sanat eserine dönüştürebilirsiniz .

Daha gelişmiş düzenleme özellikleri için uygulama, aksaklık sanatı gibi diğer kavramları gösteren öğreticiler sağlar.

Tüm farklı sanat stillerine, çerçevelere, araçlara ve daha fazlasına erişmek için abone olmanız gerekir. Aboneler ayrıca fotoğraf kreasyonlarında sınırsız katman oluşturabilirler.

İndir: Enlight Photofox (Ücretsiz, abonelik mevcuttur)

6. Prisma

Prisma, başka hiçbir şeye benzemeyen bir uygulamadır. Bir görüntüyü Prisma’ya yüklediğinizde, bu görüntüyü belirli bir sanat tarzına dönüştürüldüğü bir sunucuya gönderir. Bu stiller, Picasso ve Matisse gibi büyük sanatçılar üzerinde modellendi, ancak aynı zamanda çizgi roman ve fütüristik bölgelere de giriyor.

Uygulama etkileyici ve hafif olmayan görüntülerin bir karışımını ürettiği için şanslı olan filtrenin gücünü ayarlayabilirsiniz. Bazı filtreler, gerçekten bilgisayar tarafından oluşturulan sanat eserine benzeyen görüntüler üretir; diğerleri görüntüleri tuhaf ve harika bir şeye dönüştürür.

Prisma’nın bazı özellikleri bir premium hesabın arkasında kilitlenmiştir. Daha fazla stil, sınırsız HD render ve reklamsız bir deneyim istiyorsanız abone olmanız gerekir.

İndir: Prisma (Ücretsiz, abonelik mevcut)

7. Lens Bozulmaları

Bu uygulama tamamen süslü cam, hava efektleri ve ışıklandırma görünümünü taklit etmekle ilgili. Ayrıca bazı temel fotoğraf düzenleme araçlarını içerir ve çeşitli efektleri bir araya getirmek için katmanları kullanır.

Bulanıklaştırma ve parlama gibi mercek bozulmalarına ek olarak, uygulama bokeh topları, sis, yağmur, kar ve parıltı efektleri içerir. Uygun gördüğünüz şekilde efektlerin yoğunluğunu, konumunu ve ölçeğini ayarlayabilirsiniz. İPhone’unuzda bulunan herhangi bir görüntüyle eski fotoğrafçılık hissini elde etmek için harika bir adım.

Daha fazla efekt ve filtrenin kilidini açmak için premium aboneliğe kaydolun. Bir kez ödeme yapmayı ve sonsuza kadar saklamayı tercih ediyorsanız, paket satın alarak çeşitli kategorileri genişletebilirsiniz.

İndir: Lens Bozulmaları (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

8. VSCO

VSCO’nun soyut ve minimalist arayüzünü sevecek ya da nefret edeceksiniz. Uygulama, düzenleme araçlarında daha iyi etiketler ve görüntü düzenlemeye daha basit bir yaklaşımla zaman içinde gelişti.

Aynı zamanda bu listedeki RAW görüntüleri yakalayabilen tek uygulama. Deklanşöre her bastığınızda çok daha fazla görsel veri yakalamak için fotoğraf makinesine dokunun ve ardından görüntü formatını RAW olarak değiştirin.

Uygulama, bir dizi filtre dahil ve bir VSCO X aboneliğiyle daha fazla kullanılabilen RAW düzenlemeye büyük düzeyde karmaşıklık getiriyor.

İndir: VSCO (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

9. Polarr Fotoğraf Düzenleyici

Polarr Photo Editor, görüntüleri düzenlemeyi kolaylaştırmak için yapay zeka ve yüz algılama gibi diğer araçlardan harika bir şekilde yararlanır. Yüz algılama otomatik olarak bir yüz seçer ve cilt tonu ve diğer yüz özellikleri gibi farklı yönlerde ince ayar yapmanıza olanak tanır. AI algılama, görüntünün farklı bölümlerini düzenlemeyi kolaylaştırmak için bir fotoğrafın gökyüzü gibi özelliklerini de izole edebilir.

10’dan fazla karıştırma modu sayesinde, fotoğrafları üst üste yerleştirebilir ve bulut, ışık sızıntıları ve daha fazlası gibi efektler ekleyebilirsiniz. Ayrıca, her seviyedeki fotoğrafçı için başka düzenleme araçlarından oluşan bir paket bulacaksınız.

Bir abonelikle, uygulamanın mevcut tüm filtrelerinin, katmanlarının ve diğer araçlarının kilidini açabilirsiniz. Ayrıca tüm özel filtreleri de yedekleyecektir. Hoş bir dokunuş olarak, abonelik Polarr uygulamasının masaüstü ve web sürümlerine de taşınacak.

İndirin: Polarr Photo Editor (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku