Koronavirüs ve Gelecek! Bildiğimiz Her Şey!

Yazar: Buse Yıldız
88 Görüntülenme

Test, aşılar, önleme ve daha fazlası-COVİD-19 hakkında bildiğimiz her şey ve aynı zamanda bilmediğimiz her şey.

Altı aydır garip, korkutucu, koronavirüslerle dolu dünyamızda yaşadığımıza inanmak zor. CNET ilk olarak Aralık 2019’da coronavirus romanını “gizemli bir virüs” olarak nitelendirdi.”Ocak 2020’ye kadar, ABD davaları toplam 10 kişiyi bile aşmamıştı ve uzmanlar herkese endişelenmemelerini söylüyorlardı.

Oh, ne kadar çabuk değişti. Bir anda, ABD davaları fırladı, kilitlenmeler zorlandı, Seyahat kısıtlamaları doluydu, Zoom’un çatıdan vurulması ve tüm dünya, bildiklerimizin yarı-çevrimiçi bir versiyonuna kaymış gibi görünüyor, çok fazla endişe ve çok fazla ” ne ifs?”

Hiç kimse pandeminin ilk günlerinde kaygısız tutumları için kimseyi suçlayamaz: virüs çok uzak ve önemsiz görünüyordu ve ABD’nin topluca “bu asla bana olmayacak” deme eğilimi var.”

Mayıs ve Haziran 2020’de tünelin sonunda, birçok devletin evde kalma emirlerini ve diğer kısıtlamaları gevşetmeye başladığı bir ışık vardı. Bu, ABD davalarının bir kez daha yükselişte olduğu için yanlış bir umut gibi geliyor.

Tüm bunlar boyunca, internetin bazı köşeleri umut ve pozitifliği memeler ve Dayanışma ile canlı tutmayı başardı. Ve yeni koronavirüs hala büyük ölçüde bir gizem olsa da, altı ay önce yaptığımızdan çok daha fazla bilgiye sahibiz. İşte bugüne kadar öğrendiklerimiz.

 

Related Posts

Yorum Bırak