LG, pille çalışan hava temizleyici maskesini resmen duyurdu

Yazar: Buse Yıldız
49 Görüntülenme

LG, yüzünüze maske gibi taktığınız taşınabilir bir hava temizleyicisini resmen duyurdu. PuriCare giyilebilir hava temizleyici, LG’nin ev için hava temizleyicileri yelpazesinde bulacağınıza benzer bir çift değiştirilebilir filtre kullanır ve nefes almanıza yardımcı olmak için bunları pille çalışan fanlarla eşleştirir. LG cihaz ya da nefes alıp verirken algılayıcılar vardır ve buna göre fanın hızını ayarlar diyor.

Bugünkü IFA 2020 öncesinde yapılan duyuru, covid-19 pandemisinden açıkça bahsetmiyor, ancak maskenin buna yanıt olarak geliştirildiğini ima ediyor. Şirket, giyilebilir hava temizleyicisinin, bazı insanlar tarafından giyilen “tutarsız” ev yapımı maskelerin yanı sıra, kısa tedarikte olduğunu söylediği tek kullanımlık maskelerin yerini alacak şekilde tasarlandığını söylüyor.

Temmuz ayında, LG maskeyi ilk kez duyurduğunda ve Seul’deki bir üniversite Hastanesine 2.000 cihaz bağışlayacağını söylediğinde, şirketten bir yönetici, tıbbi personele “covid-19 pandemisinin ortasında ” yardımcı olacağını umduklarını söyledi. Sağlık personelinin saatlerce maske takmasını kolaylaştıracağını umuyorlardı.

Related Posts

Yorum Bırak