Microsoft, bu çok sevilen Windows 10 özelliğinin nihayet PC’nize geri döndüğünü doğruladı

Yazar: Buse Yıldız
80 Görüntülenme

WİNDOWS 10 hayranları, Microsoft’tan gelecek bir güncellemede çok ihtiyaç duyulan bir özelliğin geri dönüşünü görecek

Windows 10 kullanıcıları, Microsoft işletim sisteminde daha iyi bir zamanda gelemeyen son derece kullanışlı bir özellik elde edecekler. Windows 10 hayranları son zamanlarda Mayıs 2020 Güncellemesi ve Haziran toplu güncellemesinden kaynaklanan bir dizi sorunla boğucu bir zaman geçirdi. Bu Windows 10 indirmelerinin yol açtığı sorunlar, USB yazıcılarla ilgili sorunlar, Google Chrome’daki aksaklıklar ve zorla sistem yeniden başlatmalarını içeriyordu.

Ancak neyse ki, Windows 10 kullanıcıları yakında yüklemeyi seçtikleri yamalar üzerinde daha fazla kontrol sahibi olacaklar.

Şubat ayında, Windows 10 isteğe bağlı güncellemelerinin kullanıma sunulması başladı.

Adından da anlaşılacağı gibi, bu özellik kullanıcılara hangi sürücüler, güvenlik dışı güncellemeler ve indirdikleri diğer yamalar üzerinde daha fazla kontrol sağlar.

Ancak, coronavirüs salgını nedeniyle Mart ayında piyasaya sürüldü ve Microsoft, evden çalışan insanların sayısının artmasına yardımcı olacak güncellemelere odaklanmayı tercih etti.

Redmond merkezli teknoloji devi, bunun yerine Windows 10 için güvenlik düzeltmelerine ve iyileştirmelere öncelik vermeyi planladığını söyledi.

Microsoft şunları söyledi:”halk sağlığı durumunu değerlendiriyoruz ve bunun müşterilerimizi etkilediğini anlıyoruz”.

Ancak şimdi, birkaç ay sonra, Windows 10 üreticileri isteğe bağlı güncellemelerin kullanıma sunulmasına devam edeceklerini açıkladı.

Windows Latest’in bir gönderisinde bildirildiği gibi, isteğe bağlı güncellemeler bu ayın ilerleyen saatlerinde dünyanın en popüler masaüstü işletim sistemine geri dönecek şekilde ayarlandı.

Microsoft şunları söyledi: “Temmuz 2020’den başlayarak, Windows 10 ve Windows Server, sürüm 1809 ve üstü için güvenlik dışı sürümlere devam edeceğiz.

“Kümülatif aylık güvenlik güncelleştirmelerinde (”B”sürümü veya Salı sürümü güncellemesi olarak da adlandırılır) herhangi bir değişiklik yoktur.”

Related Posts

Yorum Bırak