Oneplus Nord incelemesi: basitlik ne pahasına?

Yazar: Buse Yıldız
94 Görüntülenme

Oneplus Nord, 2020 yazında Kuzey Amerika dışındaki hemen hemen tüm küresel akıllı telefon pazarında piyasaya sürüldü. Avrupa’da veya Hindistan’da yaşıyorsanız, şanslısınız, bu çok makul bir fiyata şaşırtıcı derecede yüksek kaliteli bir telefon. Eğer Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşıyorsanız, o zaman bu akıllı telefon gerçekten çok büyük ama çok umut verici.

Bu telefon ne önemi var

Bu akıllı telefonu oneplus 8 Pro gibi önemli ölçüde daha güçlü, daha pahalı bir akıllı telefonla yan yana kullanın ve ekran yoğunluğunda ve pürüzsüzlüğünde belirgin bir fark göreceksiniz – biri 120 Hz ve diğeri 90 Hz görüntü yenileme hızına sahip. Ama fark o kadar da büyük değil ki, bir telefonu elden çıkarmayı reddedeceğim.

Buradaki en önemli şey, son yarım on yılda akıllı telefon teknolojisinde yıldan yıla önemli bir değişiklik yapılmadığına dair günlük akıllı telefon kullanıcılarının artan farkındalığından yararlanmaktır. İkisi arasındaki farklar çok küçük olduğunda neden bu miktarın iki katı için bir akıllı telefon satın alıyorsunuz?

Bu incelemenin yayınlanacağı noktada, Kuzey Amerika’ya göz kulak olan bir Oneplus Nord Beta programı var. “Bu yeni akıllı telefon ürün grubu başlangıçta Avrupa ve Hindistan’da satışa sunulacak olsa da, gelecekte Kuzey Amerika’ya daha uygun fiyatlı akıllı telefonlar getirmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Donanım
Bu akıllı telefon 90hz görüntü yenileme hızı AMOLED ekrana sahiptir. Bu noktadan itibaren her yeni akıllı telefon için yeni bir temel olmalıdır. Çok yakın bir gelecekte, bu o kadar muhteşem görünmeyecek, ama şu anda birinci sınıf bir deneyim gibi hissediyor.

Kaputun altında bir Qualcomm Snapdragon 765G, Snapdragon X52 5G Modem-RF sistemi ile dünya çapında ağlarla bağlantı kuruyor. OnePlus, bu modemin 3.38 Gbps’ye kadar hızlarda yuvarlanabileceğini öne sürüyor, ancak ABD’de en büyük şehirlerin ötesinde gerçek 5G kapsama alanı elde edene kadar, böyle bir cihazın maksimum yeteneklerini test edemeyiz.*

Telefon 158.3 x 73.3 x 8.2 mm-ve ön tarafı düz … gloriously düz! Razer Phone (düz ve tamamen dikdörtgen) gibi cihazlar gibi, bu cihazın kavisli kenarlara ve kenarlara karşı göreceli direnci, ekranının gerçekte olduğundan daha büyük görünmesini sağlar.

Geçmişte kullandığımız en iyi ekran içi parmak izi sensörlerinin yanı sıra çalışan bir ekran içi fignerprint sensörü var. Yani, ekranınız tamamen temiz ve çiziksiz olduğu ve parmağınız boya ile kaplanmadığı sürece harika çalışıyor.

Bu telefon NFC, GPS, GLONASS, Galileo, Beidou, SBAS, A-GPS ve NavlC vardır. Gezegenin büyük çoğunluğunu haritalamak için çok ama çok hazır. Wi-fi desteği 2.2 MIMO ve Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/AC, hem 2.4 G hem de 5G içerir.

Related Posts

Yorum Bırak