Samsung Telefonda İki WhatsApp Hesabı Nasıl Kullanılır

0

Facebook Messenger, Instagram, Twitter, vb. Gibi bazı uygulamalar, birden çok hesap arasında kolayca geçiş yapmanıza izin verir . Ancak WhatsApp gibi diğer popüler uygulamalar bu işlevi sunmamaktadır. Birçok WhatsApp kullanıcısı, Samsung telefonlarında iki hesap kullanmak ister. Aynı şeyle ilgileniyorsanız, burada size Samsung telefonunuzda iki WhatsApp hesabını nasıl kullanacağınızı anlatacağız.

Samsung telefon fi'de iki whatsapp nasıl kullanılır

Android’de aynı uygulamanın birden fazla hesabını çalıştırmak, kişisel ve profesyonel hesaplar arasında geçiş yapmak için kullanışlıdır. Elbette , Android’deki birden çok kullanıcı özelliğinden farklıdır . Aynı telefondaki çift uygulamalarla tekrar tekrar çıkış yapmanıza ve oturum açmanıza gerek yoktur. Her iki hesap da iki normal uygulama gibi aynı anda çalışır.

Bir Samsung telefonunda iki WhatsApp hesabının nasıl çalıştırılacağını görelim.

YÖNTEM 1: DUAL MESSENGER’I KULLANMA

Samsung telefonlar , kullanıcıların aynı uygulamanın iki örneğini kullanmasına olanak tanıyan yerel bir Dual Messenger özelliğine sahiptir . Her uygulama farklı bir hesap çalıştıracak ve diğerinden bağımsız olarak çalışacaktır. Hatta ayrı kişi listeleri kullanabilirsiniz. Desteklenen uygulamalar arasında WhatsApp, Facebook, Telegram, Skype, WeChat, vb. Bulunur. Desteklenen uygulamalar, yüklendikten sonra otomatik olarak listede görünecektir.

Samsung telefon 6'da iki whatsapp nasıl kullanılır

Aynı özelliği kullanarak Samsung telefonunuzda çift WhatsApp hesabı çalıştırabilirsiniz. Telefonunuzda yeni bir WhatsApp uygulaması oluşturulacak. Her bir hesaptan gelen mesajlar hakkında ayrı ayrı bilgilendirileceksiniz . Samsung’da Dual Messenger kullanarak iki WhatsApp hesabı kullanma adımları aşağıda verilmiştir.

Adım 1: WhatsApp’ı telefonunuza yükleyin. İlk hesabınızı oluşturun.

Adım 2: Telefon Ayarlarını açın ve Gelişmiş’e ve ardından Dual Messenger’a gidin.

Samsung telefonda iki whatsapp nasıl kullanılır 1
Samsung telefon 2'de iki whatsapp nasıl kullanılır

Adım 3: WhatsApp’ın yanındaki geçişi etkinleştirin. İkinci WhatsApp’ın kurulumunu onaylayan bir açılır pencere görünecektir. Kur’a dokunun.

Samsung telefon 3'te iki whatsapp nasıl kullanılır
Samsung telefon 4'te iki whatsapp nasıl kullanılır

Adım 4: İkinci WhatsApp için ayrı bir kişi listesi kullanmak isteyip istemediğiniz sorulacak. Cevabınız evet ise geçişi açın ve kişileri seçin. Aksi takdirde, İleri’ye dokunun. Telefonunuzun uygulamanın ikinci kopyasını yüklemesini bekleyin.

Samsung telefon 5'de iki whatsapp nasıl kullanılır

Adım 5: Uygulama çekmecesini açın ve telefonunuzda yeni yüklenen WhatsApp’ı bulacaksınız. İkinci WhatsApp, iki uygulamayı ayırt etmek için üzerinde Dual Messenger sembolüne sahip olacak. Hesabınızı ikinci WhatsApp’ta kurun ve hazırsınız.

Samsung telefon 6'da iki whatsapp nasıl kullanılır

YÖNTEM 2: WHATSAPP BUSİNESS’I KULLANIN

Aynı telefonda çift WhatsApp hesabı kullanmanın bir başka yolu da WhatsApp’ın işletme sürümünü yüklemektir. Bu, yalnızca WhatsApp’ın da sahibi olan Facebook’un evinden ücretsiz bir uygulamadır. İş uygulaması, ek özelliklerle WhatsApp gibi çalışır.

Temelde iş kullanıcıları için tasarlanan WhatsApp Business, etiketler, kataloglar , tebrik mesajları, hızlı yanıtlar vb. Özellikler sunar. Bu yöntem ayrıca fazladan çaba harcamadan iki WhatsApp hesabını kullanmayı kolaylaştırır. Her şeyi ikinci WhatsApp hesabınızda da özelleştirebilirsiniz. WhatsApp ve WhatsApp for Business arasındaki tam karşılaştırmayı kontrol edebilirsiniz .

Samsung telefon 7'de iki whatsapp nasıl kullanılır

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku