TİK TOK İngiltere’de Yasaklanacak Mı?

Yazar: Buse Yıldız
82 Görüntülenme

Tik TOK, zorluklar, sonsuz filtreler ve koreografik dans rutinleri ile kilitleme sırasında birçok kullanıcı için bir saplantı haline geldi. TİKTOK İngiltere’de yasaklanacak mı?

Tik Tok, dünya çapında 800 milyondan fazla kullanıcıya sahip olduğuna inanılan bir uygulamadır. 2016 yılında teknoloji dünyasının en değerli start-up’larından biri olan ByteDance tarafından kuruldu ve o zamandan beri popülerlik kazandı. Tik Tok, Vine’ın 2017’de kapanmasından bu yana küresel kullanıcıları yakalayan ilk kısa video paylaşım platformudur. Uygulama, 15 ila 60 saniye arasında süren ve çok çeşitli kategorileri kapsayan çekim ve hızlı videolarla doludur. Tiktok’un ana şirketi Bytedance, 2012 yılında Zhang Yiming tarafından kuruldu. Bytedance’ın geçen yıl Tencent, Baidu gibi diğer Çinli devlerle kavga ettikten sonra 3 milyar dolarlık bir kar elde ettiği bildirildi

TİK TOK İngiltere’de yasaklanacak mı?

Bir endüstri uzmanı, Birleşik Krallık’taki tiktok yasağının “makul” olduğunu, ancak diğer bazı ülkelere göre “daha az olası” olduğunu öne sürdü.

Uygulamanın Çin kökleri, Çin devletiyle potansiyel bağlar, gözetim ve jeopolitik nitelikteki diğer konularla ilgili güvenlik endişeleri nedeniyle ABD’de inceleme altına alındı.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Donald Trump yönetiminin Tiktok gibi Çin uygulamalarını yasaklamayı düşündüğünü söyledi.

Hindistan’da, tiktok, iki ülke arasındaki askeri bir serpinti nedeniyle geçen hafta yasaklanan 50’den fazla Çinli uygulamanın bir listesi arasındaydı.

Related Posts

Yorum Bırak