Ubisoft Yeni Nesil Oyun Fiyatlarını Sabit Tutacak!

Yazar: Buse Yıldız
81 Görüntülenme

Yeni nesil oyun konsollarına girerken, video oyunu fiyatları ile ilgili büyük bir soru var. Yıllar ve yıllar boyunca, video oyunu fiyatları genellikle 60 $ ‘ da sabit kalmıştır ve fiyat Deluxe veya Collector’s Editions, DLC ve microtransactions ile şişirilmiş olsa da, genellikle 60 $harcamaya ve oyunu bir şekilde almaya güvenebilirsiniz.

Geliştiricilerin ve yayıncıların sürekli olarak yeni para kazanma yöntemleri aradıkları gerçeği – bazıları yoğun bir incelemeye tabi tutuldular – oyunların daha fazla maliyete ihtiyaç duyup duymadığı konusunda bir tartışmaya yol açtı. Yeni nesil donanımlarla birlikte, daha karmaşık oyunlar ortaya çıkıyor ve bazıları yayıncıların fiyatlarını bir sonraki nesle yükseltip yükseltmeyeceğini merak ediyor.

Ubisoft durumunda, bu sorunun cevabı “hayır” olacaktır – en azından ilk başta. Bloomberg’den Jason Schreier, yatırımcılarla yapılan son bir görüşmede Ubisoft’un Xbox Series X ve PlayStation 5 için ilk oyunlarının – bu tatil sezonunda gelenler anlamına geldiğini – 60 $ ‘ a mal olacağını bildirmek için bugün Twitter’a gitti.

Ondan sonra ne olacak? Schreier, tatil sezonundan sonra yeni nesil fiyatlandırma hakkında sorulduğunda, Ubisoft’un bir cevap vermeyeceğini söyledi: ‘Noel sürümlerine odaklanıyoruz. Bu oyunların 60 $ ‘ dan piyasaya sürüleceğine karar verdik.”

Bunun 2021’de Ubisoft’un fiyat artışını göreceğimiz anlamına gelip gelmediği, ancak 2k’nın Xbox Series X ve PlayStation 5 NBA 2k21 sürümlerinin 70 $ ‘lık kendi başlarına çalışacağını doğruladığını hatırlamaya değer (aynı zamanda mevcut nesil sürümleriyle 100 $’ lık bir pakette de mevcut olacaklar). Diğer büyük yayıncılar 2k’nın liderliğini takip etmeye karar verirse, gelecek nesilde daha pahalı oyunlar görebiliriz.

Related Posts

Yorum Bırak