Vivo X50 Pro İncelemesi

Yazar: Buse Yıldız
90 Görüntülenme

Vivo, Akıllı telefonlarının bir kısmını Çin dışındaki pazarlara sundu, ancak Vivo X50 serisi ile büyük bir sıçrama yapıyor. Kamera merkezli x ailesinin ilki olan Vivo, daha önce hiç kimsenin, hatta Samsung veya Apple’ın bile bir akıllı telefonda görmediği teknolojiyi sergilemek için en iyi ayağını öne çıkarmak istiyor. Vivo X50 Pro ve benzersiz Gimbal Kamera Sistemi ile bunu gerçekten yaptı. Bununla birlikte, bu tam bir resim değil, hiçbir cinas amaçlanmadı ve kameralar tek başına bir akıllı telefon yapmıyor. Vivo X50 Pro’ya daha derin ve daha uzun bir göz atıyoruz, bazılarının bir hile olarak adlandırdığı şeyin ötesinde söylenecek daha fazla şey olup olmadığını görmek için.

Muhteşem Güç Dengesi

Vivo X50’nin ilk çıkışının önceki kapsama alanında bulabileceğiniz özelliklerin minutiae’sini size ayıracağız. Vivo X50 Pro’nun temel özellikleri, özellikle gösteriyi çalıştıran Snapdragon 765G ile insanları konuşmaya devam etmek için yeterlidir. 8GB RAM, bazılarının “orta seviye” olarak adlandırdığı şey için kesinlikle yeterli ve 256GB dahili depolama alanı.

Akıllı telefon katmanlarını ayıran çizgiler bulanıklaştı, sadece çoğunlukla çip üreticileri tarafından çizilen ince çizgilerle ve bazen anlaşılmaz fiyatlandırma planlarıyla belirlendi. Snapdragon 765G, Qualcomm’un çekmecesindeki en keskin bıçak değil, aslında işi 5G dokunuşuyla yapıyor. Daha da önemlisi, Vivo’nun X50 ve X50 Pro için sahip olduğu sınırlı bütçeye de uyuyor (X50 Pro+, Snapdragon 865’i alıyor).

Performansı hakkında “iyi çalışıyor”dışında çok fazla şey söyleyemeyiz. Günlük kullanım, video bağlama ve biraz oyun oynamak için Snapdragon 765G kesinlikle bir slouch değildir. 8GB RAM kesinlikle çoklu görevlerde de yardımcı olur. Vivo, çipin görüntü işleme yeteneklerini övüyor, ancak bu biraz fazla cömert olabilir. Zaman zaman, bir fotoğraf çekerken, özellikle de tam çözünürlükte bir gecikme yaşadık, ancak tüm olayı dayanılmaz hale getirmek için yeterli değildi.

Vivo X50 Pro, 2020 standartlarına göre yaygın görünebilen 4,315 mAh pil ile çalışır. İşlemci gibi, işi tam bir günlük kullanımla, bazen de %15’i yedek olarak bırakır. Şarj etmeye geldiğinde, kutunun içine giren 33W tuğla, 80 dakika içinde kısa bir süre için kısa bir iş çıkarır.

Zaman İçin Bir Tasarım

Akıllı telefon üreticileri, dilimlenmiş ekmekten bu yana bir sonraki en iyi şeymiş gibi tasarımları hakkında konuşmayı severler. Vivo bir istisna değildir, ancak akranlarının ve daha büyük rakiplerinin çoğundan farklı olarak, tasarımını mevcut küresel durum bağlamında ilginç bir şekilde çerçevelemektedir. Hemen hemen tüm akıllı telefon tasarımlarının tutması rahat ve görmek için bir zevk olarak tanımlanırken, Vivo X50 Pro’nun aslında kullanıcıların hayatlarına rahatlık getirdiği söyleniyor.

Vivo, tasarım dilinin iletmek istediği duyguyu, bu çalkantılı zamanlarda mükemmel bir mesajı tanımlamak için “anti-kaos” terimini bile atar. Pratikte, bu, piyasada bulacağınız en ince ve en hafif telefonlardan birine, psychedelic renklerin keskin patlamalarından ziyade yumuşak geçişler için tercih edilen bir renk gradyanına ve aksi takdirde kaygan bir camı geri tutarken güven veren Parlama önleyici bir kaplamaya dönüşür. Kamera yumruğu büyük, Evet, ama Galaxy S20 Ultra’nın kadar iğrenç değil, ne de çok fazla çıkıntı yapmıyor.

Bununla birlikte, tasarıma odaklanmanın fiyatı var. Tıpkı özelliklerde olduğu gibi, Vivo da Özellikler ve tasarım arasında bir denge kurmak zorunda kaldı. Örneğin, daha büyük bir pil kullanmış veya Gimbal Kamera Sistemi ile daha büyük bir sensörü birleştirmiş olabilir. Olurdu, ancak Vivo tek kişi zaten bugün yaşanılan anksiyete eklemiş edeceğine inandığını telefon için biraz kalınlık ve ağırlık ekledi.

Biraz tanıdık bir yüz

Vivo X50 Pro’nun etine ve ruhuna geçmeden önce, Vivo’nun özel Android deneyimi hakkında birkaç kelime söylenmelidir. Büyük Çin “dönüşleri” arasında, Vivo’nun Funtouch işletim sistemi tam olarak parlayan bir üne sahip değil. Neyse ki, bu algının farkındadır ve oldukça yavaş olsa bile durumu iyileştirmek için adımlar atmıştır.

Vivo X50 Pro, neyse ki zaten Android 10’a dayanan Funtouch OS 10.5 ile birlikte geliyor. Ağır tenli bir kullanıcı arayüzü elde edeceğiniz kaçınılmaz görünüyor, ancak en azından vanilya Android’den daha akıcı ve daha az farklı hale geldi.

Önceden yüklenmiş uygulamalardan da kaçamazsınız, ancak Vivo en azından şimdi kurulum işlemi sırasında bunları yüklememe seçeneği sunar. Ve evet, Vivo X50 Pro, neyse ki Google Play hizmetleri ve uygulamaları ile birlikte geliyor.

Related Posts

Yorum Bırak