Windows 7’nin tasarımını modernize etti [VİDEO]

Yazar: Buse Yıldız
29 Görüntülenme

Windows 10’un piyasaya sürülmesinden beş yıl sonra bile, Microsoft’un işletim sisteminin önceki sürümlerinin hala birçok taraftarı var. “Yedi”, insanlar arasında özel bir sevgiye sahiptir. YouTube kanalının yazarı Avdan, Windows 7’nin 2020’de piyasaya sürüldüğünde nasıl görüneceğini hayal etmeye karar verdi, tasarımı ve diğer birçok ayarı Windows 10’dan ona entegre etti.

Bazı kullanıcılar hala Windows 7’nin dünyadaki en iyi işletim sistemi olduğuna inanıyor. Eski sistemde çalışmayı reddeden oyunlardan dolayı birisi yeni bir işletim sistemine geçti. Eski işletim sistemi artık güvenlik güncellemelerini almadığından diğerleri bunu virüslerden ve kritik hatalardan korkmak için yaptı. Avdan adlı bir blogcu, Windows 7 2020 Sürümü için bir konsept oluşturarak, bu yıl çıkarsa eski işletim sisteminin nasıl görünebileceğini gösterdi.

Aslında, güncellenmiş işletim sistemi Windows 10’a çok benzer. Bu, hem masaüstü hem de pencerelerin tasarımında ve Microsoft’tan uygulamalar açarken dikkat çekicidir. Video, Fluent kurumsal tarzındaki modern Windows 10 simgelerinin tasarımını gösterir. Aynı zamanda, konseptin yazarı Windows 7’deki “Başlat” menüsünün genel görünümünü korumuştur. Konsept, “Explorer” daki birçok sekme işlevinin beklediği özellikleri de içerir. 

Related Posts

Yorum Bırak