Windows XP kaynak kodu İnternette düştü

0

 Windows XP  desteği resmen 2014 yılında kesildi, hala birçok bilgisayar ve terminaller üzerinde kullanılır. O bu yönünü ortaya çıktı bu popüler işletim sisteminin kullanıcılara ek Microsoft , bilgisayar korsanları da hatırlıyorum. Böylece Windows XP’nin kaynak kodu internette bulundu.

 

    Verilen bilgilere göre, Windows XP’nin kaynak kodunu içeren arşiv ABD 4chan forumunda yayınlandı. Gönderi, foruma gönderildikten 4 saat sonra arşivlendi. BT güvenlik uzmanlarına göre, Windows XP kaynak kodunun İnternette ortaya çıkmasının mevcut kullanıcılar için ciddi sorunlara yol açma olasılığı düşük.

    Böylelikle az sayıdaki Windows XP kullanıcısı mali konularda bilgisayar korsanlarının dikkatini çekmiyor. Bununla birlikte, Windows’un son yirmi yılda bir dizi sürekli güncelleme olarak geliştiği göz önüne alındığında, bilgisayar korsanları potansiyel olarak Windows 10 dahil modern işletim sistemi sürümlerini hacklemenin birçok yolunu keşfedebilir. Microsoft konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmadı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku