Yeni Google Chrome Güncellemesi, Mobil Veri Tasarrufu Sağlayacak!

Yazar: Buse Yıldız
87 Görüntülenme

GOOGLE, sizi bazı korkunç faturalardan kurtarabilecek inanılmaz derecede kullanışlı yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

Akıllı telefonunuzda kullandığınız mobil veri miktarı nedeniyle ağır bir fatura ile vurulduysanız, web tarayıcınızı Google Chrome’a geçmek isteyebilirsiniz. Bunun nedeni, Kaliforniya arama şirketinin, Wi-Fi’den uzaktayken gereksiz mobil veri kullanımını kaydedebildiğinizden emin olmak için tasarlanmış yeni bir güncelleme üzerinde çalışmasıdır – bazı ağır faturalardan sınırsız veri kısıtlamaları olmadan bunları kaydedin.

Ve evde çok yüksek bir mobil veri ödeneğiniz olsa bile, yurtdışında tatil yaptıktan sonra küçülme olasılığı daha yüksektir. Bu nedenle, hemen hemen herkesin bu son Chrome güncellemesinin yararlı olacağı bir durumda kendini bulması için iyi bir şans var.

Daha sonra indir olarak bilinen yeni özellik şu anda dünya çapında Chrome kullanıcıları tarafından test ediliyor. Bu özellik etkinleştirildiğinde, akıllı telefonunuza indirilmesi gereken bir şeye dokunduğunuzda – oldukça hafif bir PDF’DEN 4K videodan oluşan bir behemoth albümüne – Google, dosya(lar) ı indirmek için başka bir tarih ve saat belirleme seçeneğini işaretleyecektir …örneğin, tatilden eve döndüğünüzde.

Bu özellik ayrıca, Wi-Fi’ye bağlandığınızda dosya(lar) ı indirme seçeneğine dokunarak aylık mobil veri ödeneğinizi kaydetmenizi sağlar. Bu, indirme işlemini unutmanız pek olası değildir, ancak ayın sonunda operatörünüzden herhangi bir ek ücret almak zorunda kalmazsınız.

Related Posts

Yorum Bırak