Yeni MacBook Face ID ve 3D Işık Sensörüne Sahip Olabilir!

Yazar: Buse Yıldız
102 Görüntülenme

Mac OS Big Sur yapılarının en son güncellemesinde yer alan kod, cephe ve/veya gerçek Derinlik kamera teknolojisinin Mac’e geldiğini gösteriyor. Macbook’lar ve iMac bilgisayarları, bu kodun gösterdiği şey “PearlCamera ” olarak adlandırılan şeyle gerçekleşirse, çok yakın bir gelecekte kendi 3D derinlik algılama kameralarını çok iyi alabilir.”

Bu hafta 9to5mac tarafından toplanan kodun bir parçası olarak, Big Sur FaceDetect, BioCapture ve Peel Camera bahseder. Bu rapor, bu kodların Mac OS Big Sur beta 3’e dahil edildiğini iddia ediyor.

Bir bilgisayar Cihazının kullanıcısını belirlemek için Apple pantent ” ışık tanıma modülüne bir göz atarsak.”25 Eylül 2019’da yayınlandı ve Mart 2020’de halka açıldı, “ışık örüntü tanıma modülü” ile birlikte bir dizüstü bilgisayar görüyoruz.” Bu modül ile, bir Apple bilgisayarında yeni nesil masaüstü bilgisayar başlayabilir.

Bu yılın ilerleyen saatlerinde Apple, Macbook’ları ve/veya masaüstü makinelerini kendi işlemcileriyle piyasaya sürmeye başlayacak. Bu, Apple’ın iOS uygulamalarını macos’ta en kolay şekilde çalıştırabilmesi için kapıyı açar. 3D algılama kameralarına sahip Face ID de dahil olmak üzere gelecekteki MacBook Pro dizüstü bilgisayarlar gibi cihazlara gelen bu büyük değişiklik ile buzdağının sadece görünen kısmı.

Olasılıklar çok geniş – bir MacBook’un şu anda en son iPad ve/veya iPhone’da mevcut olan herhangi bir uygulamayı çalıştırma yeteneğinden ne kadar yararlanacağını hayal edin. Yeni normal olarak sosyal uzaklaşma ile Apple, bir sonraki büyük şeyi, çoğu gencin bugün için bir telefon kullandığı tüm etkinlikleri işleyen bir dizüstü bilgisayar yapmak için birinci sınıf bir konumda olabilir.

Masaüstü makinenizde snapchat’ı iphone’unuzdaki kameradan daha güçlü bir kamera ile hayal edin. MacBook Pro’nuzun yüzünüzü 3D olarak tarayabileceği bir geleceğe bakın, böylece bir sonraki büyük MMORPG’DE avatarınız için kullanabilirsiniz. İşler çok çabuk garipleşebilir!

Ayrıca, MacBook makinelerinde biyometrik taramanın tamamen yeni olmadığını da belirtmek gerekir. Ekran içi Dokunmatik kimlik patentleri,en son modellerde parmak izi taraması ve daha fazlası-macOS bir süredir biyometrik oyunda. Bu patent yayınlandı

Related Posts

Yorum Bırak