Yeni RX 6000 serisi ekran kartlarında Nvidia RTX 3000 gibi stok sorunları olmayacak

0

Birkaç hafta önce Nvidia , uzun zamandır beklenen yeni ekran kartı ailesi RTX 3000’i tanıttı Ancak sipariş vermeyi dört gözle bekleyen kullanıcılar için bir sorun vardı: ekran kartı stokları . Böylelikle yeni nesil ekran kartlarında üretimin düşük olması nedeniyle stok sorunu yaşandı ve kullanıcılar bir süre daha beklemek zorunda kaldı. Nvidia’nın ekran kartı ekosistemindeki rakibi AMD harekete geçmiş gibi görünüyor.

Bir AMD yetkilisi olan Frank Azor’a göre, şirketin yeni nesil ekran kartı ailesi olan RX 6000’de stok sorunu olmayacak.

 AMD önümüzdeki ayın başlarında (Ekim) yeni işlemcileri ve sonunda yeni ekran kartlarını tanıtacak. Nvidia ile ilgili sorunları önlemek için AMD ciddi bir ekran kartı geliştirdi. Bir hisse senedi sorunu nedeniyle Nvidia RTX 3000 ekran kartlarından birini alamadığından Twitter’da şikayet eden bir kullanıcı, AMD’nin de aynı sorunla karşılaşacağını ve 10 $ bahis yapacağını söyledi . Üstelik bir AMD yetkilisi olan Frank Azor , hisseyi kazanmayı ve 10 dolar almayı dört gözle beklediğini ve AMD’nin hisse senedi sorunlarından kaçınmak için ciddi adımlar attığını söyledi. Kısaca RX 6000 v video kartlarının stok sayısıRTX 3080 ve RTX 3090’dan daha fazlası olduğu iddia ediliyor. Önümüzdeki ay AMD’nin de aynı sorunla karşılaşıp karşılaşmayacağını göreceğiz. Umarız rekabet artar ve kazananlar kullanıcılar olur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku