Zoom, siz olmasanız bile tekrar çalışıyor

Yazar: Buse Yıldız
46 Görüntülenme

Kısmi kesintiler pazartesi sabahı birkaç saat boyunca video konferans uygulamasına çarptı

Video konferans devi Zoom bu sabah yaygın kesintiler yaşadı, ABD ve İngiltere’deki kullanıcılar görüntülü görüşmelere katılmakta sorun yaşadılar, ancak hizmet şimdi geri yüklendi.

DownDetector, Kuzey Amerika’da ve Avrupa’nın bazı bölgelerinde saat 9’dan itibaren başlayan kesintileri gösterdi ve Zoom’un durum sayfası, kullanıcıların toplantılara ve web seminerlerine katılmasıyla ilgili sorunları bildirdi. 11AM ET civarında şirket, “bir düzeltme dağıttığını” ve 12.15 PM et civarında, tüm sistemlerin tekrar tamamen işlevsel olduğunu not etmek için durum sayfasını güncellediğini söyledi.

Şirket, kullanıcılara bir tweet’teki sabrından dolayı teşekkür etti ve müşterilerin ücretli hesaplara kaydolma ve hesapları yükseltme konusunda bazı sorunlar yaşadığını belirtti.

Elbette Zoom gibi büyük bir hizmetin aşağı inmesi asla iyi değildir, ancak video konferans yazılımı pandemi sırasında yaşamın ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Twitter’daki şikayetler için yapılan bir arama, birçok insanın kesintiler nedeniyle eksik toplantılar ve sınıflar hakkında rahatsız olduğunu gösteriyor. Ayrıca, birçok insanın eksik toplantılar ve sınıflar hakkında çok mutlu olduğunu gösterir. Her şeyden önce bir Pazartesi ve bazen son dakika erteleme umduğun tek şey.

Daha önce Zoom’un düştüğünü öğrendikten sonra önerdiğimiz tavsiye (“git! Tepelere koş! Bu hayat git ve asla dönme!”) şimdi resmen iptal edildi. Lütfen evlerinize ve ev ofislerinize dönün. Saatin başında bir toplantın var.

Related Posts

Yorum Bırak